Semtpati Hakkında

SemtPati ile Tanış

SemtPati projesi, iş insanı ve hayvansever İpek Kıraç tarafından, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle şehirlerin doğal bir parçası olan sokak hayvanlarıyla uyum, sevgi ve güven içinde yaşanacak örnek mahalleler oluşturma amacıyla başlatıldı.

Proje kapsamında KoçSistem’in desteği ile geliştirilen SemtPati uygulaması; yaygın ve etkili bir sahiplendirme yapılmasını, sokak hayvanlarının kayıt altına alınarak ihtiyaçlarının tespit edilmesini ve yerel yönetimlerin veriye dayalı karar alma süreçlerinin desteklenmesini hedefliyor.

Şehrini sahiplenen ve daha iyi bir İstanbul hayal eden İstanbul Gönüllüleri’nin desteğiyle yönetilen SemtPati uygulamasına dileyen herkes kaydolabiliyor.

SemtPati ile Sahiplen

SemtPati uygulaması üzerinden İBB’nin geçici bakımevlerinde bulunan ve sahiplenmeye uygun olan köpek dostlarımızı görüntüleyebilirsiniz. Uygulama, geçici bakımevleri ile patili dostları sahiplenmek isteyenler arasında bir köprü görevi üstlenmektedir. SemtPati uygulaması üzerinden bakımevlerinde yuvasını bekleyen dört ayaklı dostlarımızın yaşlarını, cinsiyetlerini ve fiziksel durumlarını öğrenerek sahiplenme sürecinizi başlatabilirsiniz.

Patili dostlarımızı sahiplenmek için uygulamada yer alan “Sahiplen” alanından ailenizin yeni üyesi olarak seçtiğiniz dostunuzun profiline girmeniz ve “Sahiplenmek İstiyorum” butonuna basmanız gerekiyor. Çıkacak formu doldurmanız üzerine İstanbul Gönüllüleri sizinle iletişime geçerek sahiplenme sürecinizi başlatacaktır.

SemtPati ile Bilgilen

Yaşadığımız semt sadece bizim değil, aynı zamanda patili hayvan dostlarımızın. Dört ayaklı dostlarımızla doğru iletişim kurmak, onları anlayabilmek ve birlikte yaşamayı öğrenmek için SemtPati uygulamasında yer alan “Bilgilen" bölümünü inceleyebilir, hayvan dostlarımız için ihtiyaç duyacağınız önemli konu başlıklarına dair bilgileri bulabilirsin.